FMCA3269-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3269-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3269-12
Description
COAX CBL MMCX TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
MMCX to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms