FMCA3266-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-188 12.00" (304.80mm)
FMCA3266-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3266-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3266-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-188
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
White
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C