FMCA3247/HS2-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 240 36.00" (914.40mm)
FMCA3247/HS2-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA3247/HS2-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3247/HS2-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 240
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C