FMCA3243-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3243-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3243-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz