FMCA3242-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm Hand Formable .047 18.00" (457.20mm)
FMCA3242-18
DigiKey Part Number
5328-FMCA3242-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3242-18
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 18"
Detailed Description
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
45 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
2.92mm Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C