FMCA3222-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3222-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3222-12
Description
COAX CABLE HN TO HN 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial HN to HN RG-214 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-214
Cable Impedance
50 Ohms
Style
HN to HN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
HN Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
HN Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C