FMCA3216-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 100 36.00" (914.40mm)
FMCA3216-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA3216-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3216-36
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C