FMCA3207-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3207-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3207-12
Description
COAX CBL BNC TO MMCX 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MMCX RG-178 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-178
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C