FMCA3028-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA3028-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3028-12
Description
COAX CBL BMA TO BMA 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Flange
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
Hand Formable .047
Style
BMA to BMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
12.4 GHz
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C