FMCA2829-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2829-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2829-48
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm Hand Formable .141 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector
2.92mm Jack
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Female
Part Status
Obsolete
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
2.92mm to 2.92mm
Cable Type
Hand Formable .141
1st Connector
2.92mm Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms