FMCA2734/VL-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to HD-BNC Belden 1855A 36.00" (914.40mm)
FMCA2734/VL-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2734/VL-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2734/VL-36
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
Belden 1855A
Cable Impedance
75 Ohms
Style
1.0/2.3 to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
HD-BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Violet
2nd Connector
1.0/2.3 Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C