FMCA2602/VL-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 4694R 12.00" (304.80mm)
FMCA2602/VL-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2602/VL-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2602/VL-12
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Belden 4694R
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
12 GHz
Color
Violet
2nd Connector
HD-BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C