FMCA2575-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2575-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2575-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN SPP-375LLPL 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPP-375LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C