FMCA2567-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2567-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2567-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPO-375 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPO-375
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C