FMCA2548-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2548-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2548-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN SPF-250 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
7/16 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C