FMCA2547-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2547-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2547-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPF-250 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPF-250
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C