FMCA2545-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2545-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2545-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPF-250 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C