FMCA2543-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2543-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2543-48
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPF-250 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
SPF-250
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C