FMCA2512-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2512-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2512-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type TFT-402LF 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C