FMCA2505-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2505-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2505-48
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type TFT-402LF 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C