FMCA2500-200CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2500-200CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2500-200CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 6.6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TFT-402LF 78.7" (2.0m) 6.6'
Length
78.7" (2.0m) 6.6'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C