FMCA2498-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TFT-402LF 24.00" (609.60mm)
FMCA2498-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2498-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2498-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C