FMCA2497-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2497-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2497-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TFT-402LF 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Style
4.3/10 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Blue
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C