FMCA2491-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2491-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2491-48
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN TFT-402LF 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
7/16 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C