FMCA2486-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2486-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2486-50CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN TFT-402LF 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C