FMCA2484-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2484-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2484-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 36"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN TFT-402LF 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
7/16 Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C