FMCA2474-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2474-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2474-50CM
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to N-Type TFT-402LF 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C