FMCA2473-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2473-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2473-24
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 7/16 DIN 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 7/16 DIN TFT-402LF 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
7/16 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C