FMCA2465-50CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.3/10 TFT-402LF 19.69" (500.00mm)
FMCA2465-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2465-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2465-50CM
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
TFT-402LF
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C