FMCA2461-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2461-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2461-48
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.3/10 TFT-402LF 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
TFT-402LF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C