FMCA2364-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2364-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2364-50CM
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 4.3/10 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 4.3/10 0.250" Flexible Cable 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C