FMCA2362-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2362-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2362-12
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 4.3/10 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 4.3/10 0.250" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C