FMCA2361-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2361-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2361-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
Hand Formable .141
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C