FMCA2354-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX TFT-402LF 36.00" (914.40mm)
FMCA2354-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2354-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2354-36
Description
COAX CBL NEX TO NEX 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
TFT-402LF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
NEX to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
NEX10 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C