FMCA2330-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 2.2/5 TFT-402LF 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA2330-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA2330-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2330-60
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 2.2/5 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
TFT-402LF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to 2.2/5
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
2.2/5 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C