FMCA2287-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2287-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2287-36
Description
COAX CBL QMA TO QMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial QMA to QMA 0.250" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Style
QMA to QMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
QMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C