FMCA2277-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2277-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2277-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.250" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
SMA Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C