FMCA2265-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2265-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2265-50CM
Description
COAX CBL NEX TO NEX 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX 0.250" Flexible Cable 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
NEX to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
NEX10 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C