FMCA2263-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2263-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2263-12
Description
COAX CBL NEX TO NEX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX 0.250" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Style
NEX to NEX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C