FMCA2239-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2239-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2239-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 0.250" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C