FMCA2208-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2208-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2208-36
Description
COAX CBL C-TYPE TO C-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial C-Type to C-Type RG-214 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-214
Style
C-Type to C-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
C-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms