FMCA2164-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2164-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2164-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to TNC LMR 240 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 240
Style
7/16 DIN to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms