FMCA2162-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2162-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2162-24
Description
COAX CBL SMA TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 240 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 240
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms