FMCA2132-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2132-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2132-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Type
Hand Formable .141
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms
2nd Connector
N-Type Jack
Frequency - Max
10 GHz