FMCA2118-18
DigiKey Part Number
5328-FMCA2118-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2118-18
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
10 GHz