FMCA2100-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2100-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2100-24
Description
COAX CBL SMA TO SMB 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMB Plug
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SMB
Cable Type
Hand Formable .047
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms