FMCA2097-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2097-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2097-12
Description
COAX CBL SMA TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMA to TNC
Cable Type
Hand Formable .141
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms