FMCA2062-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN SPO-375 24.00" (609.60mm)
FMCA2062-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2062-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2062-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
SPO-375
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C