FMCA2060-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2060-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2060-12
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN SPO-375 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPO-375
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C