FMCA2054-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2054-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2054-50CM
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPP-375LLPL 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
SPP-375LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C